Augintiniai

Šeimininkai

Enciklopedija

Nykštukinis pudelis

Kilmė: Nykštukiniai pudeliai buvo išvesti iš standartinių pudelių, norėjusių mažesnių pudelių, kuriuos būtų lengviau nešioti ir mažiau šerti. Šios rūšies pudeliai gyvuoja jau 500 metų. Jie buvo labai vertinami cirkuose dėl gebėjimo greitai mokytis, proto ir noro patenkinti šeimininką. Jie buvo tokie populiarūs 5-ame ir 6-ame dešimtmečiais, kad pradėjo atsirasti genetinių problemų. Jos jau pašalintos, tačiau veisiami daug atidžiau.

Aprašymas: Tai didingai atrodantys šunys su smailėjančiu snukiu ir ilgu kaklu. Kailis yra gausus ir garbanotas, tad dažnai stilingai šukuojamas. Eisena turi būti gracinga, o šuoliai išdidūs.

Spalva: Šie šunys gali būti mėlynos, pilkos, sidabrinės, rudos, abrikoso ir kreminės spalvų.

Dydis: Mažas

Kailio ilgis: Vidutinis/ilgas

Gyvenimo trukmė: Nykštukinis pudelis gali gyventi nuo 14 iki 17 metų.

Vidutinis vados dydis: Vados vidurkis – 4 šuniukai.

Ūgis ir svoris: Nykštukinių pudelių aukštis – nuo 28 iki 38 cm, svoris – 12–14 kg.

Negalavimai: Visi pudeliai yra linkę turėti problemų su akimis, tokių kaip katarakta ar progresyvi tinklainės atrofija. Nykštukinių pudelių kelių girnelės yra laisvos. Epilepsija yra kita liga, kuri puola visų rūšių pudelius.

Dažni negalavimai: Kaulai (besivystant) – kojų Perteso liga, Smegenys (neįgimta) – apopleksijos smūgis (priepuolis, epilepsijos priepuolis), Akys – katarakta – paveldėta, Ausys – išorinės ausies uždegimas, Akys – blakstienų įaugimas, Akys – progresuojanti tinklainės atrofija, Kraujotakos sistema – kraujo krešumo sutrikimas – Von Williebrands liga, Nasrai – blogas sąkandis, Urogenitalinė sistema (neįgimta) – inkstų akmenligė, Oda - seborėja, Oda – riebalinės liaukos uždegimas, Reprodukcinė sistema (patino) – nenusileidusios sėklidės arba kriptorchizmas (vienpusis arba abipusis),

Veisimas ir auginimas: Pudelius rekomenduojama šerti sausu ėdalu, nes šios veislės šunims dažnai susidaro dantų akmenys.

Būdo bruožai: Nykštukiniai pudeliai puikiai sutars tiek su mažu vaiku, tiek su kate, tiek su jūrų kiaulyte. Jie yra gyvybingi, prieraišūs ir tampa puikiais draugais. Mėgaujasi aktyviu gyvenimu ir nori dalyvauti visose šeimos veiklose. Nykštukiniai pudeliai gali puikiai prisitaikyti prie gyvenimo ankštame bute, jeigu turės pakankamai laiko pasimankštinti. Jie gali būti geri sargai, pranešantys apie atvykėlius, tačiau niekada nebus agresyvūs. Nykštukiniai pudeliai yra neįprastai jautrūs balso komandoms, todėl juos labai lengva dresuoti. Augintojai, naudodami švelnias ir pastovias dresavimo technikas, pasiekė, kad šie šuneliai taptų ypač paklusnūs ir vikrūs.

Aktyvumas: Didelis

Polinkis loti: Didelis

Judėjimo poreikis: 40–60 minučių - Tai yra gana aktyvių šunų veislė, ir jos atstovams patinka pasivaikščiojimai, o ypač žaidimai. Rekomenduojama pudelius užimti tam tikra veikla, kad emocijos, o kartu ir kūnas, būtų tinkamai stimuliuojami. Pudeliai puikiai pasirodo paklusnumo, judrumo rungtyse ir daugelyje šunų sporto šakų.

Tinkamumas asmeninei apsaugai: Nelabai tinka

Tinkamumas būti sarginiu šunimi: Nelabai tinkamas

Tinkamumas auginti su vaikais: Nelabai tinka

Agresyvumas: Neagresyvūs

Tinkamumas auginti su kitais gyvūnais: Tinka

Priežiūra ir ruošimas parodoms: Nykštukiniai pudeliai nesišeria ir juos dažnai toleruoja alergiški šeimininkai. Jų kailio priežiūrai reikia daug pastangų, paprastai profesionalo pagalbos, o taip pat ir reguliaraus šukavimo šepečiu ir šukomis namuose. Pudelį reikia vesti pas kailio priežiūros specialistą maždaug kas 6 savaites, kad kailis būtų patrumpintas pagal jūsų pasirinktą modelį. Pudelio ausis reikia dažnai valyti, nes gali įsimesti infekcija, ir kasdienis dantų valymas yra būtinas, ypač mažų šunų, nes susidarė dantų akmenys gali peraugti į gingivitą.

Priežiūros reikalavimai: > kartą per savaitę

Polinkis šertis: Nesišeria

Parodų reikalavimai: Pudelių standartas yra vidutiniškai apvali kaukolė su nuožulnia, tačiau ryškia kaktos linija. Skruostai yra platūs, snukis ilgas ir šiek tiek smailėjantis ties akimis. Snukis turi vaizduoti retriverio jėgą, tačiau kartu būti ir aristokratiškos formos. Dantys turi susijungti žirkliniu sukandimu. Ovalios formos, tamsios spalvos akys turi būti toli viena nuo kitos ir žvelgti protingu žvilgsniu. Ausys ilgos, gana plačios ir gausiai padengtos šeriais, auga žemai ant galvos ir kaba prigludusios. Išdidus šuo, su išdidžiai iškelta galva, turi ilgą, tvirtą kaklą, su gilia ir lygia gerkle. Raumeningi pečiai šiek tiek krypsta žemyn nuo sąnarių, ties priekinėmis kojomis. Gerokai išriesti šonkauliai palaiko gilią ir vidutiniškai plačią krūtinę. Nugara trumpa ir šiek tiek įdubusi, susijungianti su trumpa ir raumeninga dalimi ties strėnomis. Linksmai iškelta uodega auga aukštai ir yra kerpama taip, kad būtų proporcinga kūnui. Priekinės kojos yra tiesios ties pečiais ir turi būti lygiagrečios, o čiurnos labai tvirtos. Galinės kojos turi būti labai raumeningos, su gerokai išlenktais keliais ir nuleistomis kulkšnimis. Žiūrinčios tiesiai mažos pėdos turi būti ovalios formos, su gerokai išlenktais ir arti vienas kito esančiais pirštais. Padai turi būti stori ir kieti. Galva ir uodega turi būti laikomos aukštai. Išskirtinis pudelių bruožas – kailis turi būti labai gausus, tankus ir šiurkščios bei smulkiai garbanotos struktūros. Rudi ir rusvi šunys turės raudonai rudas nosis, apvadus aplink akis ir lūpas, tamsius nagus ir gintaro spalvos akis. Kitų spalvų šunys turi turėti juodas nosis, akių apvadus ir lūpas, juodus ar vienspalvius nagus ir labai tamsias akis.

Veislės klasifikacija: Nykštukiniai pudeliai priklauso universalių šunų grupei ir yra puikūs draugai bei parodų dalyviai.

Klasifikacija pagal „Kennel“ klubą: Pagalbiniai

Komentarus gali rašyti tik klubo nariai. arba į klubą.

Straipsnių paieška

Dominantis gyvūnas:

Klubo gyvūnai

Populiariausios paieškos:

Paskutinės paieškos:

Spausk patinka ir sužinok koks augintinis yra šiandienos žvaigždė!
Daugiau šito neberodyti - aš jau mėgstu Gyvunuklubas.lt.