Augintiniai

Šeimininkai

Enciklopedija

Haskis

Kilmė: Šią veislė XIX amžiuje išvedė Sibiro Kolymos čiukčiai. Geras šios veislės šunų charakteris tikriausiai yra gero čiukčių elgesio su šunimis vaisius. Kadangi sniego rogės ten pagrindinė transporto priemonė, haskiai vietos gyventojams yra labai svarbūs gyvūnai. Sibiro haskiai atvežti į Aliaską XX amžiuje ir vis dar vadinami čiukčiais. Maždaug tuo pat metu labai populiariu sportu tapo rogių lenktynės, taigi šios veislės greitis sužavėjo lenktynių gerbėjus Amerikos Valstijose. Amerikiečiai pervadino veislę Sibiro haskiais.

Aprašymas: Tai yra vidutinio dydžio šunys, kurių proporcijos primena galios, greičio ir ištvermės derinį. Šios veislės šunys atrodo labai įspūdingai, kai juda, dėl dvisluoksnio, vidutiniškai ilgo kailio, stačių ausų ir šepetį primenančios uodegos. Šie šunys yra greiti, lengvi ir atrodo, kad juda visiškai be pastangų, priekinių letenų mostas yra didelis, o galinių – galingas.

Spalva: Sibiro haskiai gali būti visų spalvų ir visų spalvų dėmių, įskaitant baltą, su šiokiais tokiais dryžiais.

Dydis: Vidutinis

Kailio ilgis: Trumpas/vidutinis

Gyvenimo trukmė: Šios veislės šunys gyvena ilgai ir dažnai pasiekia 16 ar daugiau metų.

Vidutinis vados dydis: Haskių vados nebūna dideles. Vidurkis – 6 šuniukai vadoje, bet mažesnis skaičius taip pat dažnas. Pasitaiko ir 12 šuniukų vados.

Ūgis ir svoris: Patinų aukštis 53–60 cm, svoris – nuo 20 iki 27 kg. Idealus kalių aukštis ties ketera 51–56 cm, svoris – 16–23 kg.

Veisimas ir auginimas: Nors ir šiuos šunis reikia atitinkamai šerti, jie nėra išrankūs ir jiems, atsižvelgiant į jų dydį, nereikia tiek daug ėdalo, kiek kitų veislių šunims.

Būdo bruožai: Ši veislė žinoma dėl gero temperamento ir tinkamumo šeimai bei jos aplinkai. Žmonės, turintys polinkį garbinti gyvūnus, niekada nepadarys šios veislės sarginiu šunimi. Šie šunys mėgsta kompaniją ir neturėtų būti palikti vieni ilgesniam laikui, nes gali tapti griovėjais. Jie džiaugsis bendraudami su gerai priderinta kita šunų veisle. Jie yra akyli ir našūs medžiotojai, todėl reikėtų atidžiai stebėti ir iš anksto dresuoti jiems bendraujant su kitais naminiais gyvūnais. Šie šunys loja retai, tačiau kartai kaukia vien dėl smagumo.

Aktyvumas: Didelis

Polinkis loti: Mažas

Judėjimo poreikis: 80-100 minutes - Šiai veislei reikia gana didelio fizinio krūvio, tačiau visa tai turi būti daroma su pavadžiu, nes šie šunys yra linkę pabėgti ir negalima pasikliauti, kad jie pašaukti sugrįš. Gerai aptvertas sodas yra būtinybe, nes šie šunys turi labai gerą šuolį.

Tinkamumas asmeninei apsaugai: Netinka

Tinkamumas būti sarginiu šunimi: Netinkamas

Tinkamumas auginti su vaikais: Tinka

Ar smarkiai neramina avis: Aukštas

Ar patogu pervežti: Nelabai patogu

Patiriamo streso lygis palikus vieną: Vidutinis

Agresyvumas: Neagresyvūs

Tinkamumas auginti su kitais gyvūnais: Netinka

Priežiūra ir ruošimas parodoms: Kailio priežiūra yra gana paprasta: įprastas šukavimas šukomis ir šepečiu ir kiek daugiau dėmesio šėrimosi metu. Vienintelės kerpamos vietos yra letenos. Tai yra labai švarūs šunys, neturintys ar turintys labai nestiprų šuns kvapą.

Priežiūros reikalavimai: Kasdieną

Polinkis šertis: Saikingai

Parodų reikalavimai: Galva yra švelniai siaurėjanti ir išvaizda panaši į lapės, o snukis vidutinio ilgio ir pločio. Kaktos linija turi būti ryški, tačiau ne per daug. Nosis turi būti juoda pilkų, rudų ar juodų šunų; raudonai ruda - vario spalvos šunų, o grynai baltų šunų gali būti kūno spalvos. Akys yra deimanto formos ir gali būti bet kokio mėlynos ar rudos spalvos atspalvio, skirtingų spalvų ar daugiaspalvės. Vidutinio dydžio ausys yra trikampio formos, yra aukštai ant galvos, visada stačios, o vidiniai kraštai turi būti arti vienas kito. Žandikauliai turi būti tvirti, su pilnu žirkliniu sukandimu. Kaklas yra vidutinio ilgio ir storio, lenktas ir stovint išdidžiai ištiestas. Priekinės kojos yra vidutiniškai nutolusios viena nuo kitos, lygiagrečios, o alkūnės turi būti prigludusios prie kūno. Viršutinės šlaunys turi būti labai raumeningos ir galingos, su gerokai išlenktais keliais. Kūnas turi būti tiesus ir tvirtas, su lygia viršutine linija nuo gūbrio iki strėnų ir kiek ilgesnis, nei aukštesnis. Letenos turi būti ovalios ir ne ilgos, šiek tiek plėvėtos tarp pirštų. Uodega yra gausiai šeriuota ir turi būti panaši į lapės, paprastai laikoma virš šuns nugaros, kai gyvūnas yra sutelkęs dėmesį.

Komentarus gali rašyti tik klubo nariai. arba į klubą.

Straipsnių paieška

Dominantis gyvūnas:

Klubo gyvūnai

Populiariausios paieškos:

Paskutinės paieškos:

Spausk patinka ir sužinok koks augintinis yra šiandienos žvaigždė!
Daugiau šito neberodyti - aš jau mėgstu Gyvunuklubas.lt.