Augintiniai

Šeimininkai

Enciklopedija

Škotų nulėpausė katė

Kilmė: Nulėpusių ausų mutacija pirmą kartą pastebėta 1960 m. Škotijoje. Britų kačių augintojų draugija ir daugelis veterinarų nusprendė, kad nulinkusios ausys yra deformacija, dėl kurios katė pradės blogiau girdėti ir negalės tinkamai išsivalyti ausų. Deja, paaiškėjo, kad nulėpusių ausų genas – ne tik netipiškos ausys, bet ir kaulų deformacijos. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl Didžiosios Britanijos kačių augintojų draugija, jau bemaž pripažinusi šią veislę, atsisakė ją registruoti. Tačiau škotų nulėpausės jau buvo atsidūrusios Jungtinėse Valstijose. Ten jos veisiamos iki šiol. Kadangi homozigotinės (grynaveislės) katės kai kurios galūnės gali būti nelanksčios, dvi nulėpausės niekada neporuojamos. Šiuo metu jos ten yra pripažintos ir rodomos parodose.

Aprašymas: Labiausiai pastebima Škotų nulėpausių savybė yra ausys, kurios yra mažos ir nulėpusios į priekį ir žemyn. Ausų anga yra visiškai uždengta kremzliniu ausų audiniu. Ausų galiukai apvalūs. Škotų nulėpausės yra vidutinio dydžio ir kompaktiško kūno sudėjimo. Galva apvali, o smakras ir žandikaulis tvirti. Nosis yra šiek tiek riesta ir trumpa. Snukis ryškus, su aiškiai išsiskiriančiais ūsų pagrindais, o galvą laiko trumpas kaklas. Akys yra didelės, plačiai atmerktos, žvilgsnis mielas, o spalva priklauso nuo kailio spalvos. Ausys nulėpusios į priekį ir žemyn. Jos yra mažytės ir tvirtai sulankstytos, kuo mažesnės, tuo geriau. Kūnas trumpas ir apvalus. Kojos trumpos ir proporcingos kūnui, o uodega siaurėja iki apvalaus galiuko.

Spalva: Škotų nulėpausių kačių kailis trumpas ir tankus, gali būti įvairių spalvų. Vienspalvės škotų nulėpausės: vienspalvių kačių spalvos – balta, juoda, mėlyna, raudona ir kreminė. Visos vienspalvės katės negali turėti jokių blankių žymių ar dryžių. Nosies oda ir padai turi būti pagrindinės kailio spalvos. Šlakuotosios ir šešėliuotosios škotų nulėpausės – šinšilos: šinšilų poplaukis skaisčiai baltas, šeriai ant šonų, galvos ir uodegos su juodais šlakais, suteikiančiais žibančio sidabro įspūdį. Letenos gali būti kiek šešėliuotos ir taip pat šlakuotos. Smakras, ausų kutai, pilvas ir krūtinė – skaisčiai baltos spalvos. Apvadai aplink akis, lūpas ir nosį – juodi. Nosies oda plytų raudonumo, o padai – juodi. Akys žalios arba melsvai žalios. Šešėliuoto sidabro: šešėliuoto sidabro kailis su tokiais pat šlakais kaip ir šinšilų, tačiau jų spalva sodresnė ir kailis atrodo gerokai tamsesnis. Katės su šydu ir šešėliuotos kamėjos: kamėjų poplaukis skaisčiai baltas, turi raudonus šlakus kaip ir šinšilos, o šešėliuoto sidabro spalvos kailis su juodais šlakais. Šešėliuotos kamėjos daug tamsesnė nei kamėjos su šydu. Nosies oda, padai ir akių apvadai – rožinės spalvos. Akių spalva – blizganti aukso. Dūmų spalvos (dulsvos): dūmų spalvos katės taip pat turi baltą poplaukį, tačiau jos daug labiau šlakuotos, todėl baltas poplaukis matomas tik tada, kai katė juda. Šlakai gali būti juodi, mėlyni ar kamėjų (raudoni). Visų kailių spalvų kačių akys – blizgios aukso spalvos. Rainoji škotų nulėpausė: kailis gali būti bet kokios rainai struktūrai būdingos spalvos. Vėžlio kiauto spalvų škotų nulėpausės: vėžlio kiauto piešinio kailis gali būti su juodomis, raudonomis ir kreminėmis dėmėmis, kurios turi būti aiškiai apibrėžtos. Akys – blizgios aukso spalvos. Kolenkoro spalvos škotų nulėpausės: kailis baltos spalvos, su juodomis ir raudonomis dėmėmis. Balta dominuoja ir apatinėje kūno dalyje. Akys – blizgios aukso spalvos. Blyškaus Kolenkoro spalvos Škotų nulėpausės: kailis baltos spalvos, su pilkšvai mėlynomis dėmėmis. Balta spalva dominuoja apatinėje kūno dalyje. Akys – blizgios aukso spalvos. Mėlynos kreminės: kailis pilkšvai mėlynas, su aiškiai apibrėžtomis kreminėmis dėmėmis. Akys – blizgios aukso spalvos. Dvispalvės: kailis baltas, su juodomis, melsvai pilkomis, raudonomis ar kreminėmis dėmėmis. Akys – blizgios aukso spalvos.

Ūgis ir svoris: Škotų nulėpausės sveria apie 4–6 kg

Kailio ilgis: Trumpas

Gyvenimo trukmė: Škotų nulėpausės gyvena apie 12–14 metų.

Vidutinis vados dydis: 5

Negalavimai: Kai suvedamos dvi raukšlėtas ausis turinčios katės, dominuojantis genas, kuris lemia ausų raukšlėtumą, gali nulemti stuburo, užpakalinių kojų ir uodegos deformaciją. Škotų nulėpausėms sudėtinga išsivalyti ausis, todėl šeimininkai turi ypač kruopščiai palaikyti jų švarą. Nuo 8 arba 9 metų patartina kasmet tikrinti dantis, kepenų ir inkstų funkcijas.

Būdo bruožai: Škotų nulėpausės yra mielo, švelnaus būdo nepaisant savo keistos išvaizdos. Jos gerai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais.

Keliamas triukšmas: Mažas

Aktyvumas: Vidutinis

Tinkamumas auginant su vaikais: Labai tinka

Draugiškumas tos pačios veislės individams: Tinka

Priežiūra ir ruošimas parodoms: Trumpaplaukės

Parodų reikalavimai: Škotų nulėpausės katės nėra pripažįstamos GCCF (Governing Council of the Cat Fancy), jos negali dalyvauti parodose.

Kailio priežiūra: Trumpas ir tankus škotų nulėpausių kačių kailis lengvai prižiūrimas, jo nereikia ypatingai šukuoti, pašukavus pašalinami negyvi šeriai.

Šėrimasis: Mažas

Komentarus gali rašyti tik klubo nariai. arba į klubą.

Straipsnių paieška

Dominantis gyvūnas:

Klubo gyvūnai

Populiariausios paieškos:

Paskutinės paieškos:

Spausk patinka ir sužinok koks augintinis yra šiandienos žvaigždė!
Daugiau šito neberodyti - aš jau mėgstu Gyvunuklubas.lt.