Augintiniai

Šeimininkai

Enciklopedija

Sirijos žiurkėnas

Sirijos žiurkėnai - nedidelis graužikas, kilęs iš Sirijos, o dėl savo kailio spalvos dar vadinami auksiniais žiurkėnais. Tai kiek didesni (12-18 cm ilgio) nei Džiungarijos žiurkėnai. Skirtingai nuo pastarųjų, Sirijos žiurkėnai labiau linkę gyventi vieni, tačiau gali gyventi ir poromis ar grupelėmis, tokiu atveju, neišvengiamos peštynės.

Besipešančių žiurkėnų skirti nereikėtų. Peštynės – jų laisvalaikio užsiėmimas. Tačiau jei auginami keli žiurkėnai, kurie tarpusavyje pešasi, reikėtų didesnio narvelio, kad silpnesnysis pavojaus atveju turėtų kur pabėgti ir pasislėpti.

Kaip ir dauguma žiurkėnų, Sirijos žiurkėnai mėgsta laipioti. Taip pat, jiems patinka kai jų namelis yra pakeltas aukščiau. Gyvūnėliai mėgsta graužti, taip jie stiprina ir tvarkosi savo dantis, todėl narvelyje turi būti speciali kreida. Galima duoti ir medžio šakelę.

Įsigyjant kelis Sirijos žiurkėnus reiktų pagalvoti apie jų vaikus. Viena šių žiurkėnų porelę per metus gali atsivesti net iki 300 žiurkėniukų, todėl prieš įsigyjant porelę reiktų gerai pagalvoti ar bus kur juos laikyti, kam atiduoti.

Sirijos žiurkėnų priežiūra mažai kuo skiriasi nuo kitų žiurkėnų priežiūros, jie nėra labai lepūs, kaip, pavyzdžiui, šinšilos.Svarbu palaikyti tvarką narvelyje, duoti šviežio vandens, pasirūpinti, jog indelyje būtų maistelio.

Komentarus gali rašyti tik klubo nariai. arba į klubą.

Straipsnių paieška

Dominantis gyvūnas:

Klubo gyvūnai

Populiariausios paieškos:

Paskutinės paieškos:

Spausk patinka ir sužinok koks augintinis yra šiandienos žvaigždė!
Daugiau šito neberodyti - aš jau mėgstu Gyvunuklubas.lt.